O mnie

Nazywam się Paweł Terpiłowski, ale obiecuję, że nie będę się z tym obnosił. Założyłem tego bloga, ponieważ obserwuję przykry trend w Internecie ku pauperyzacji treści. Coraz trudniej znaleźć angażujące, ciekawe, opiniotwórcze miejsca. Znacznie łatwiej natomiast o kolorowe, obrazkowe, krzykliwe miejscóweczki i sprzedawców kursów, warsztatów, planerów, książek. Być może moje aspiracje mnie przerosną, ale przynajmniej próbuję. Wiele rzeczy w życiu zaczynałem i porzucałem, ale to wydaje mi się dosyć sensowne. Wydaje mi się też, że mam coś ciekawego do powiedzenia. Więc mówię.

Mieszkam w Łodzi na Bałutach. Chociaż jestem przyjezdny, to Łódź w pewien sposób mnie ukształtowała przez prawie 10 lat mieszkania tutaj. Lubię pomarudzić, ale jestem szczery i dostrzegam detale, które potrafią uprzyjemnić życie. O tym będzie mniej więcej ten blog. Urodziłem się w roku 1990, więc obserwuję bacznie, jak nasz kraj wyzwala się z okowów socjalizmu i stara naśladować zachodnią Europę. Dziecko demokracji i rewolucji technologicznej, bo seksualna mnie jakoś ominęła. Interesuje mnie człowiek i jego wszelkie wytwory - od zachowań ulicznych po myśli uwydatnione w sztuce. O tym też będzie ten blog.

Sceptycyzm i minimalizm, to wartości, które pozwalają mi nie zwariować w świecie przeładowanym ładnymi obrazkami i tkliwymi historyjkami. Unikam sprzedawców marzeń, coachów motywacji, łatwych sukcesów i zbędnych gadżetów. Jestem wyczulony na obłudę i próżniactwo.

Jeżeli chcesz podzielić się ze mną swoimi myślami, nie krępuj się. Od pochwał nie przewraca mi się w głowie, a obelgami się nie przejmuję. Konstruktywna krytyka zawsze mile widziana. Komentarze nie są moderowane, a formularz kontaktowy jest na samym dole strony. Mój adres mailowy dla wszystkich spraw to meechanpol@gmail.com. 

Jeżeli potrzebujesz wiedzieć jak wyglądam, to zajrzyj na mój Instagram, a jeśli chcesz być ze mną w kontakcie, to sprawdź mój Twitter.