8 maja 2018

12 sprawdzonych sposobów na zarabianie przez internet

12 sprawdzonych sposobów na zarabianie przez internet


Coraz częściej słyszy się sukcesy o ludziach, którzy zarobili wielkie pieniądze nie wychodząc z domu, za pomocą raptem kilku kliknięć myszki. Większość takich historii to stek bzdur, ewentualnie bzdury mające skłonić łatwowiernych do zainwestowania w piramidy finansowe, dziwne instrumenty inwestycyjne, lub kursy i warsztaty pseudo rekinów biznesu. Każdy chciałby móc pracować kilka godzin dziennie i z poziomu własnej kanapy zarabiać średnią krajową. Nie oszukujmy się, większość z nas nienawidzi chodzić do swojej pracy, słuchać szefa, wykonywać durne polecenia i powtarzać jałowe czynności. Czy istnieją jednak sprawdzone i przede wszystkim pewne oraz legalne sposoby na zarabianie pieniędzy przez internet?

sposoby na zarabianie przez internet
Jak zarabiać przez internet?

Jak zarabiać pieniądze przez internet?

Tak. Istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy przez internet, i to sposobów sprawdzonych. Dlaczego więc ludzie nie rzucają swoich etatów i nie przesiadają się na fotel z laptopem? Otóż dlatego, że praca przez internet, jak każda praca, wymaga zaangażowania czasu i wysiłku. Ciężko osiągnąć jakiekolwiek wymierne sukcesy finansowe nie poświęcając się tej sprawie. Mamienie sloganami o 4 godzinnym tygodniu pracy, czy łatwych i szybkich pieniądzach, to wyłącznie bajki. Nawet, jeżeli praca miałaby się sprowadzać do klikania myszką, to musicie poświęcić swój czas. Co więcej, takie prace są raczej mało opłacalne. Dopiero znalezienie pewnej niszy, wykreowanie unikalnego produktu, usługi, posiadanie wiedzy, zbudowanie solidnej marki mogą przynieść wymierne efekty. Do tego jednak potrzeba... właśnie - czasu i zaangażowania. A czasami również wiedzy.
.
.
.

 


Jeżeli posiadacie czas, zaangażowanie, a jeśli posiadacie również odrobinę zdolności informatycznych pozwalających obracać się swobodnie w odmętach wirtualnej rzeczywistości, lub unikatową wiedzą wartą dzielenia się nią, to sprawdźcie następujące sposoby (legalne) na zarabianie pieniędzy przez internet. Wiele z nich może wydawać się trywialnymi, mało opłacalnymi. Niektóre z nich można traktować raczej jako dorabianie, ale niektóre z nich, przy dostatecznym poświęceniu uwagi, mogą rzeczywiście przerodzić się w źródło stałego dochodu. A stąd już krótka droga do pozostania cyfrowym nomadą. 


#1 Sprzedaż e-booka

Łatwo powiedzieć. Chociaż, gdy patrzę na sklepowe półki z książkami, to dochodzę do wniosku, że napisanie książki wcale nie może być trudne. Autorzy wielu z nich bardzo mnie w tym przekonaniu utwierdzają. Na pewno trudne jest znalezienie odpowiedniego tematu. Jeżeli chcecie napisać kolejny thriller, czy kryminał, to może być bardzo ciężko się z tym przebić. Ale jeśli macie jakąś wiedzę do zaoferowania, lub też wyjątkowy pomysł na nietuzinkową fabułę, albo obracacie się w jakimś ciekawym uniwersum (patrzcie chociażby Metro 2033), to napisanie takiej książki może już przynieść niezły zarobek, gdyż trafi do określonej grupy odbiorców. Sprzedawać książki przez internet można chociażby poprzez platformy Amazon Kindle i Apple iTunes. Napisanie książki i jej promocja, to koszt wysoki, ale stały dochód pasywny jest wręcz gwarantowany. 

Przeczytaj również Minimalizm wirtualny

#2 Sprzedaż audiobooka

Skoro już napisaliście e-booka, to dlaczego by nie stworzyć z niego audiobooka? Mnóstwo ludzi słucha książek, zamiast je czytać (sam tego nie rozumiem...), więc gdyby książka sprzedawała się dobrze, warto pójść o krok dalej. Nagranie audiobooka można zrealizować praktycznie w każdym studiu nagraniowym, a jego sprzedaż można prowadzić przez wymienione wyżej platformy. Zatem, macie już dwa stałe źródła dochodu przez internet. 

#3 Stworzenie aplikacji mobilnej

Ho, ho, teraz to się zaczyna. Wiadomo, że do stworzenia aplikacji potrzebne są duże umiejętności w programowaniu itd. Podejrzewam, że ich nie macie, inaczej nie czytalibyście tego artykułu. Co jeśli jednak Wasi znajomi potrafią takie rzeczy, ale tkwią w jakiejś korpo, gdzie marnują swój talent? Może dali by się zachęcić do wspólnego projektu? Stworzyć jakąś prostą grę, która będzie zarabiała dzięki wyświetlaniu reklamom. Albo apkę, która opiera się na potrzebach lokalnej społeczności. Zarabianie przez internet dzięki takim aplikacjom nie jest trudne, ale wymaga sporo, sporo zaangażowania czasu, a nawet i pieniędzy. 

#4 Zarabianie z Amazon Mechanical Turk

Amazon Mechanical Turk to platforma, która pozwala na podejmowanie prostych prac przez internet. Są to prace, które wymagają ludzkiej inteligencji i (jak na razie) nie da się ich zastąpić sztuczną inteligencją. Prace mogą polegać między innymi na selekcji zdjęć, usuwaniu duplikatów danych, weryfikacji danych kontaktowych placówek biznesowych, pisaniu tekstów na strony www, wypełnianiu ankiet itp. Oczywiście, nie zarobicie tutaj wielkich pieniędzy, ponieważ pojedynczne wynagrodzenia są niskie, jest to jednak jakiś sposób, żeby dorabiać, lub przy dużej woli, zarabiać przez internet. 

#5 Oferowanie usług na Fiverr lub Upwork lub Oferii

Fiverr to platforma, na której ludzie oferują swoje umiejętności całemu światu. Najlepiej, jeśli działacie w grafice komputerowej, digital marketingu, tworzeniu wideo i animacji. Takie usługi cieszą się największym wzięciem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyście oferowali swoje usługi polegające na nauce przez internet, udzielaniu głosu, poszukiwaniu danych, czy chociażby udzielaniu porad sercowych. Sami wyceniacie swoje umiejętności, a Fiverr pośredniczy w nawiązywaniu relacji biznesowych. 

W bardzo podobny sposób działa platforma Upwork, która pozwala freelancerom na oferowanie swoich usług i przeszukiwanie wśród tysięcy ogłoszeń. Tutaj wybór jest również bardzo szeroki, od programowania komputerowego aż po pisanie tekstów na blogi. W Polsce popularna jest Oferia


#6 Sprzedaż na eBay lub Allegro

Pewnie w Waszych szafach zalegają dziesiątki nieużywanych, markowych ubrań. Spakujcie to w jedno pudło i wystawcie na licytację na eBayu lub Allegro. Takie paczki cieszą się dużym wzięciem, kupują je sklepy i butiki z odzieżą używaną. Cały pic polega na zrobieniu odpowiednich zdjęć i dobrym opisie sprzedawanych ciuchów. 
Możecie również spróbować ze sprzedażą różności wyszukanych w lokalnych sklepach, na targach, w piwnicach, w domach i mieszkaniach dziadków. Stare rzeczy cieszą się obecnie dużym powodzeniem, więc może gdzieś tam w zakurzonych kątach czai się jakiś ciekawy zegar Art Deco, szkło z Krosna, czy drewniana lokomotywa. Wiele osób uczyniło z takiej sprzedaży stałe źródło zarabiania przez internet, które przerodziło się w pasję (lub odwrotnie). Jeśli lubicie buszować po targach, antykwariatach, piwnicach i strychach, możecie natrafić na bardzo wartościowe okazy, które sprzedacie przez internet. 

#7 Wynajem pokoju na AirBnB

AirBnB to platforma, która pozwala na wynajmowanie pokoi, czy całych mieszkań i domów podróżnikom, czy przyjezdnym do obcego miasta. Jeżeli macie mieszkanie, z którego moglibyście wydzielić jeden pokój, warto zastanowić się nad takim pomysłem. Jeden wolny pokój może być źródłem dochodu pasywnego, przy czym wcale nie pozbywacie się go na stałe. AirBnB to wynajem krótkoterminowy, więc spokojnie możecie korzystać z pokoju podczas, gdy nie ma w nim gości. Co więcej, taka forma zarabiania przez internet, to również możliwość poznawania ludzi z całego świata. Najlepiej, gdyby Wasz pokój był zlokalizowany w dobrej lokalizacji, ale jeśli nie, to być może przyciągnięcie lokatorów ceną, czy miłym klimatem. 

#8 Sprzedaż zdjęć przez internet

Nawet, jeśli nie posiadacie umiejętności fotografii i świetnego sprzętu, na pewno zdarzyło się Wam nie raz ustrzelić świetną fotkę. Tak świetną, że nadawałaby się do National Geographic lub chociaż Twój Styl. Jeśli macie takie fotki, to warto wystawić je na sprzedaż poprzez takie portale jak chociażby Shutterstok, iStockphoto, Fotolia. Otrzymujecie pewną prowizją od sprzedanych zdjęć, więc im więcej zdjęć, tym większa szansa na zarabianie przez internet. Co więcej, to typowy dochód pasywny, ponieważ po wrzuceniu zdjęć, nie musicie robić nic, aby je sprzedać. Wystarczy czekać i robić kolejne zdjęcia, żeby zarabiać przez internet. 

#9 Praca jako wirtualny asystent

Zauważam, że coraz więcej polskich blogerów idzie w ślady zachodnich i zaczyna korzystać z usług tzw. wirtualnych asystentów. Wirtualny asystent, to taka osoba, która pomaga w prowadzeniu np. bloga - wynajduje materiały, wymyśla pomysły, odpowiada na maile, organizuje spotkania itp. To wszystko co robi asystent, tyle że przez internet. Ten sposób zarabiania przez internet pozwala na dość szeroką skalę działania, ponieważ można być asystentem kilku przedsiębiorców, nie wychodząc nawet z domu. 


#10 Copywriting

Copywriting to wciąż szerokie pole do uprawy dla ludzi, którzy chcą zacząć zarabiać przez internet. Chociaż stawki dla początkujących copywriterów są mało zachęcające, to z biegiem czasu i powiększaniem portfolio, powinni trafiać się lepiej płacący klienci. Przed przystąpieniem do tego tematu warto zgłębić tajniki SEO, content marketingu itp. Ofert można poszukiwać na wymienionych powyżej portalach i grupach na Facebook'u.

#11 Kursy edukacyjne na Udemy

Udemy to platforma, która pozwala na uczenie się lub uczenie innych za pośrednictwem kursów internetowych. Jeżeli zatem posiadacie wiedzę, którą moglibyście się podzielić z innymi i sądzicie, że byliby gotowi za to zapłacić, możecie stworzyć kurs i zarabiać przez internet. Kursy, które są oferowane poprzez Udemy są naprawdę zróżnicowane - od podstaw Javy i HTML, przez kursy biznesowe, aż po tajniki uwodzenia. Zatem, jest tutaj spore pole do popisu. 

#12 Odpowiadajcie na pytania

Znowuż potrzebna jest wiedza. Jeśli taką posiadacie w jakiejś dziedzinie - informatyka, telefony komórkowe, prawo, weterynaria, medycyna, elektronika... to możecie udzielać płatnych odpowiedzi na pytania ludzi nie mających pojęcia w danym temacie. Często są to dwu-zdaniowe pytania, które wymagają raptem chwili namysłu, aby udzielić odpowiedzi. Platforma, dzięki której w ten sposób można zarabiać przez internet to m. in. JustAnswer.


Na pewno znalazłoby się jeszcze sporo ciekawych, bardziej lub mniej oryginalnych pomysłów na zarabianie przez internet. Wybrałem te które są sprawdzone i oferowane przez rzetelne portale, lub wymagają niedużego własnego wkładu pracy. Na podstawie powyższych przykładów widać pewną zależność. Nie da się zarabiać przez internet wielkich pieniędzy ot tak. Potrzebne jest do tego czas, wiedza, zaangażowanie, umiejętności, cierpliwość. Bajki o fortunach zarobionych myszką można wsadzić tam, gdzie bajki. Jeśli ktoś obiecuje pieniądze za nic nierobienie, to znaczy, że chce Was naciągnąć. Nie dajcie się również podpuścić na udział w piramidzie finansowej. Wszystkie biznesy polegające na tworzeniu sieci kontaktów, budowaniu relacji z klientami bez wychodzenia z domu z daleka śmierdzą piramidą finansową. Zanim zaczniecie swoją przygodę z zarabianiem przez internet, sprawdźcie swój pomysł. Przedyskutujcie go z kimś, poczytajcie opinie, komentarze. Byłaby wielka szkoda, gdyby Wasz wysiłek przysporzył dochodu komuś złemu.